Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Special Olympics 2018    Utskriftsdatum  06 maj 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rose-Marie Robertsson  Varbergs Parasport    42.41  1:31.54  2:22.68    3:14.62   
Ellenor Engberg  Solens IF    48.63  1:44.24  2:41.14    3:36.16   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap    51.81  1:50.62  2:53.28    3:54.94   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  Solens IF    37.42  1:18.17  2:00.65    2:41.96   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    37.35  1:20.72  2:06.06    2:50.34   
Rebecca Löf  Örebro Simallians    40.83  1:27.95  2:16.46    3:04.39   
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap    42.18  1:30.44  2:20.07    3:09.49   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Sjölander  Solens IF    34.63  1:15.31  1:56.56    2:35.83   
Teo Renlund  Solens IF    35.71  1:16.85  2:00.75    2:45.35   
Niklas Johansson  SK Solsta    40.19  1:23.94  2:09.17    2:52.64   
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    40.78  1:29.00  2:23.53    3:18.59   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    31.24  1:06.78  1:42.53    2:18.20   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    31.53  1:07.10  1:44.94    2:21.18   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap    31.06  1:07.12  1:44.96    2:22.97   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edit Sjöstrand  Varbergs Parasport            38.95   
Therese Mattsson  Solens IF            44.77   
Lisa Ekstrand  Örebro Simallians            46.13   
Sanna Marjeta  Katrineholms Simsällskap            48.66   
Louise Olsson  Spårvägen Simförening            54.42   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Irma Karaahmetovic  Södertälje Simsällskap            58.32   
Stina Rothoff  Krokoms HIF            58.42   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            1:08.07   
Ida Brandt  Varbergs Parasport            1:09.27   
Caroline Berntsson  Varbergs Parasport            2:15.89   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer Div. 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Nikander  Nacka HI            52.53   
Line Arnewid  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:16.21   
Anne-Marie Westerlund  Solens IF            1:27.17   
Ellinor Svan  Krokoms HIF            1:50.95   
Tuija Koivisto  Solens IF            2:05.50   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hannus  Spårvägen Simförening            39.09   
Elias Cederås  Fifh Malmö            46.21   
Axel Andersson  Krokoms HIF            1:07.79   
Alex Gottfriedz  Södertälje Simsällskap            1:10.36   
Gustav Wiklund  IF Rycket            1:10.83   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Andersson  Södertälje Simsällskap            42.70   
Axel Isaksson  Luleå Simsällskap            52.52   
Kevin Lindmark  Luleå Simsällskap            59.72   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Damer Div. 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Irma Karaahmetovic  Södertälje Simsällskap            32.48   
Malin Andersson  Fifh Malmö            35.30   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            42.24   
Ellinor Svan  Krokoms HIF            1:08.80   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Brandt  Varbergs Parasport            33.55   
Louise Johansson  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.19   
Anne-Marie Westerlund  Solens IF            41.18   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Fritzén  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.87   
Pontus Johansson Söderberg  Solens IF            34.92   
Alex Gottfriedz  Södertälje Simsällskap            40.46   
Axel Andersson  Krokoms HIF            44.63   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  Solens IF    40.60        1:25.53   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    42.72        1:31.63   
Edit Sjöstrand  Varbergs Parasport    48.76        1:44.42   
Rebecca Löf  Örebro Simallians    50.89        1:46.38   
Rose-Marie Robertsson  Varbergs Parasport    53.31        1:57.76   
Jennie Eskilsson  Krokoms HIF    57.54        2:02.31   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Nord  Osby Simsällskap    35.02        1:13.94   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    34.01        1:16.26   
Anton Daggert  Örebro Simallians    37.37        1:19.83   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Sjölander  Solens IF    38.42        1:19.01   
Niklas Johansson  SK Solsta    39.62        1:27.24   
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    47.56        1:39.40   
David Andersson  Södertälje Simsällskap    57.19        2:00.66   
                     
 
Gren 17, 25m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anne-Marie Westerlund  Solens IF            38.40   
Louise Johansson  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.85   
Tuija Koivisto  Solens IF            48.95   
Ellinor Svan  Krokoms HIF            49.51   
                     
 
Gren 18, 25m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Cederås  Fifh Malmö            20.63   
Gustav Wiklund  IF Rycket            30.35   
Axel Andersson  Krokoms HIF            30.54   
Wilmer Fritzén  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.89   
Andreas Liv  Krokoms HIF            37.27   
Pontus Johansson Söderberg  Solens IF            40.98   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  Katrineholms Simsällskap            55.56   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening            58.37   
Caroline Berntsson  Varbergs Parasport            1:47.58   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edit Sjöstrand  Varbergs Parasport            44.99   
Maria Karlsson  Krokoms HIF            1:08.91   
Stina Gustafsson  Varbergs Parasport            1:20.26   
Elin Lindberg  Krokoms HIF            1:32.70   
Tuija Koivisto  Solens IF            2:46.73   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Söderlund  Krokoms HIF            1:12.91   
Axel Isaksson  Luleå Simsällskap            1:15.80   
Pontus Johansson Söderberg  Solens IF            1:22.74   
Kevin Lindmark  Luleå Simsällskap            1:23.01   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Mattsson  Solens IF    48.47        1:43.51   
Lisa Ekstrand  Örebro Simallians    48.56        1:44.31   
Jennie Eskilsson  Krokoms HIF    1:01.74        2:10.82   
Stina Gustafsson  Varbergs Parasport    1:05.22        2:24.78   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lotta Aksnes  Solens IF    49.19        1:46.07   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening    53.08        1:59.17   
Mia Lamberg  Krokoms HIF            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer Div 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap    42.01        1:29.63   
Ellenor Engberg  Solens IF    46.64        1:39.35   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap    52.51        1:50.24   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap    30.18        1:02.84   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    30.28        1:03.09   
Anton Daggert  Örebro Simallians    32.35        1:08.24   
Teo Renlund  Solens IF    35.26        1:12.63   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Persson  Simklubben Vänersborg    33.67        1:10.95   
Erik Söderlund  Krokoms HIF    57.45        2:02.04   
Axel Isaksson  Luleå Simsällskap    55.78        2:13.79   
Kevin Lindmark  Luleå Simsällskap    1:34.88        2:48.08   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  Katrineholms Simsällskap            58.11   
India Buska  Krokoms HIF            1:07.88   
Stina Gustafsson  Varbergs Parasport            1:12.27   
Lisa Ekstrand  Örebro Simallians            1:16.09   
Line Arnewid  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:24.17   
Mia Lamberg  Krokoms HIF            DNS   
                     
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap            58.99   
Maria Karlsson  Krokoms HIF            59.92   
Rose-Marie Robertsson  Varbergs Parasport            1:07.16   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            1:11.34   
Ella Nikander  Nacka HI            1:37.95   
                     
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer Div 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Rothoff  Krokoms HIF            1:04.51   
Malin Andersson  Fifh Malmö            1:13.11   
Emmelie Mellajärvi  IF Rycket            1:32.10   
Elin Lindberg  Krokoms HIF            1:34.30   
Caroline Berntsson  Varbergs Parasport            2:19.56   
                     
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Cederås  Fifh Malmö            53.69   
Erik Söderlund  Krokoms HIF            1:11.06   
Gustav Wiklund  IF Rycket            1:17.17   
Bashit Mehair  IF Rycket            1:33.95   
Andreas Liv  Krokoms HIF            1:33.98   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap    51.41        1:46.14   
Therese Mattsson  Solens IF    57.94        2:00.92   
Ellenor Engberg  Solens IF    1:00.07        2:03.53   
Jennie Eskilsson  Krokoms HIF    1:02.06        2:10.32   
Lotta Aksnes  Solens IF    1:02.48        2:12.95   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap    35.43        1:14.16   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    36.92        1:16.40   
Felix Persson  Simklubben Vänersborg    41.21        1:24.61   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 33, 25m Bröstsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Olsson  Spårvägen Simförening            26.64   
India Buska  Krokoms HIF            28.79   
Irma Karaahmetovic  Södertälje Simsällskap            42.97   
                     
 
Gren 34, 25m Bröstsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Andersson  Fifh Malmö            29.82   
Emmelie Mellajärvi  IF Rycket            37.75   
Louise Johansson  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.39   
Line Arnewid  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Fritzén  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.54   
Andreas Liv  Krokoms HIF            36.45   
Alex Gottfriedz  Södertälje Simsällskap            36.97   
Bashit Mehair  IF Rycket            40.83   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  Solens IF    45.24        1:39.24   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    46.68        1:39.66   
Rebecca Löf  Örebro Simallians    49.03        1:47.07   
                     
 
Gren 37, 100m Bröstsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lotta Aksnes  Solens IF    58.36        2:03.36   
Louise Olsson  Spårvägen Simförening    1:00.71        2:07.00   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening    1:05.85        2:18.20   
Stina Rothoff  Krokoms HIF    1:04.50        2:18.86   
Mia Lamberg  Krokoms HIF            DNS   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Damer Div 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Karlsson  Krokoms HIF    1:01.03        2:12.97   
India Buska  Krokoms HIF    1:09.76        2:33.91   
Ida Brandt  Varbergs Parasport    1:12.75        2:42.59   
Elin Lindberg  Krokoms HIF    1:39.56        3:22.06   
Emmelie Mellajärvi  IF Rycket    1:32.23        3:24.29   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Herrar D 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Johansson  SK Solsta    45.82        1:40.04   
David Andersson  Södertälje Simsällskap    53.10        2:01.93   
Bashit Mehair  IF Rycket    1:36.69        3:23.61   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar Div2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Sjölander  Solens IF    39.22        1:24.54   
Teo Renlund  Solens IF    44.02        1:34.80   
Anton Daggert  Örebro Simallians    44.35        1:35.08   
Felix Persson  Simklubben Vänersborg    48.20        1:43.07   
                     
 
Gren 41, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 7  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:07.11   
        1:08.98        1:08.98   
        48.44        1:57.42   
        37.09        2:34.51   
        32.60        3:07.11   
                     
Lag 3  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:18.34   
        34.66        34.66   
        48.67        1:23.33   
        50.00        2:13.33   
        1:05.01        3:18.34   
                     
Lag 8  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:29.00   
        30.14        30.14   
        45.99        1:16.13   
        47.12        2:03.25   
        1:25.75        3:29.00   
                     
Lag 11  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:38.01   
        1:18.24        1:18.24   
        21.75        1:39.99   
        37.38        2:17.37   
        1:20.64        3:38.01   
                     
Lag 12  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:47.46   
        1:11.79        1:11.79   
        41.10        1:52.89   
        1:14.75        3:07.64   
        39.82        3:47.46   
                     
Lag 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:54.25   
        1:48.07        1:48.07   
        48.93        2:37.00   
        41.78        3:18.78   
        35.47        3:54.25   
                     
Lag 2  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:12.18   
        21.12        21.12   
        22.04        43.16   
        59.23        1:42.39   
        2:29.79        4:12.18   
                     
Lag 9  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:16.24   
        1:11.94        1:11.94   
        1:30.07        2:42.01   
        24.09        3:06.10   
        1:10.14        4:16.24   
                     
Lag 4  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:24.21   
        20.51        20.51   
        26.53        47.04   
        36.64        1:23.68   
        3:00.53        4:24.21   
                     
10  Lag 5  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:27.04   
        2:00.75        2:00.75   
        46.22        2:46.97   
        22.49        3:09.46   
        1:17.58        4:27.04   
                     
11  Lag 10  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:40.65   
        26.10        26.10   
        22.02        48.12   
        13.47        1:01.59   
        3:39.06        4:40.65   
                     
12  Lag 6  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:58.74   
        55.24        55.24   
        24.79        1:20.03   
        21.46        1:41.49   
        3:17.25        4:58.74   
                     
                     
 
Gren 42, 200m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rose-Marie Robertsson  Varbergs Parasport    43.51  1:32.50  2:24.06    3:16.21   
Ellenor Engberg  Solens IF    48.66  1:43.27  2:37.98    3:30.70   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap    51.01  1:51.80  2:55.10    3:55.69   
                     
 
Gren 43, 200m Frisim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  Solens IF    35.05  1:15.62  1:58.32    2:40.56   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    37.26  1:20.78  2:07.04    2:52.83   
Rebecca Löf  Örebro Simallians    40.31  1:26.80  2:15.92    3:06.79   
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap    43.15  1:31.85  2:21.90    3:09.77   
                     
 
Gren 44, 200m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teo Renlund  Solens IF    36.16  1:17.15  2:00.80    2:47.04   
Niklas Johansson  SK Solsta    37.46  1:20.89  2:05.36    2:48.35   
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    42.74  1:31.05  2:23.06    3:13.66   
                     
 
Gren 45, 200m Frisim Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    30.96  1:06.74  1:44.12    2:17.87   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    32.48  1:08.45  1:45.30    2:19.95   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap    31.38  1:06.57  1:44.04    2:20.22   
Jacob Sjölander  Solens IF    34.63  1:14.95  1:56.25    2:34.28   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anne-Marie Westerlund  Solens IF            1:26.32   
Ellinor Svan  Krokoms HIF            1:44.05   
Tuija Koivisto  Solens IF            1:45.06   
Caroline Berntsson  Varbergs Parasport            2:23.61   
                     
 
Gren 47, 50m Frisim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Olsson  Spårvägen Simförening            52.00   
Stina Rothoff  Krokoms HIF            57.92   
Irma Karaahmetovic  Södertälje Simsällskap            59.44   
Ida Brandt  Varbergs Parasport            1:11.35   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            1:12.22   
Line Arnewid  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:18.94   
                     
 
Gren 48, 50m Frisim Damer Div 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edit Sjöstrand  Varbergs Parasport            38.88   
Therese Mattsson  Solens IF            44.41   
Sanna Marjeta  Katrineholms Simsällskap            45.28   
Lisa Ekstrand  Örebro Simallians            47.32   
Ella Nikander  Nacka HI            52.49   
                     
 
Gren 49, 50m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Lindmark  Luleå Simsällskap            1:04.41   
Axel Andersson  Krokoms HIF            1:05.86   
Gustav Wiklund  IF Rycket            1:06.99   
Alex Gottfriedz  Södertälje Simsällskap            1:11.56   
                     
 
Gren 50, 50m Frisim Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hannus  Spårvägen Simförening            38.55   
David Andersson  Södertälje Simsällskap            42.29   
Elias Cederås  Fifh Malmö            43.25   
Axel Isaksson  Luleå Simsällskap            53.54   
                     
 
Gren 51, 25m Ryggsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Brandt  Varbergs Parasport            32.57   
Irma Karaahmetovic  Södertälje Simsällskap            32.96   
Malin Andersson  Fifh Malmö            34.80   
Louise Johansson  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.07   
Anne-Marie Westerlund  Solens IF            39.47   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            43.18   
Ellinor Svan  Krokoms HIF            1:08.79   
                     
 
Gren 53, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Fritzén  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.83   
Pontus Johansson Söderberg  Solens IF            33.04   
Axel Andersson  Krokoms HIF            34.88   
Alex Gottfriedz  Södertälje Simsällskap            37.97   
                     
 
Gren 54, 100m Medley Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  Solens IF    38.90        1:24.96   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    40.05        1:25.75   
Edit Sjöstrand  Varbergs Parasport    45.91        1:43.22   
Rebecca Löf  Örebro Simallians    50.78        1:43.99   
Rose-Marie Robertsson  Varbergs Parasport    52.83        1:57.72   
Jennie Eskilsson  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 55, 100m Medley Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Johansson  SK Solsta    39.69        1:28.27   
Johan Hannus  Spårvägen Simförening    47.00        1:39.73   
David Andersson  Södertälje Simsällskap    55.37        1:57.78   
                     
 
Gren 56, 100m Medley Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Nord  Osby Simsällskap    34.42        1:13.48   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    33.92        1:16.59   
Jacob Sjölander  Solens IF    37.92        1:17.47   
Anton Daggert  Örebro Simallians    38.03        1:20.09   
                     
 
Gren 57, 25m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anne-Marie Westerlund  Solens IF            39.24   
Louise Johansson  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.15   
Ellinor Svan  Krokoms HIF            45.25   
Tuija Koivisto  Solens IF            51.75   
                     
 
Gren 58, 25m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Cederås  Fifh Malmö            20.75   
Gustav Wiklund  IF Rycket            30.22   
Axel Andersson  Krokoms HIF            30.81   
Wilmer Fritzén  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.56   
Pontus Johansson Söderberg  Solens IF            38.71   
Andreas Liv  Krokoms HIF            41.70   
                     
 
Gren 59, 50m Ryggsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Gustafsson  Varbergs Parasport            1:20.03   
Elin Lindberg  Krokoms HIF            1:34.62   
Tuija Koivisto  Solens IF            2:26.00   
Caroline Berntsson  Varbergs Parasport            DNS   
                     
 
Gren 60, 50m Ryggsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edit Sjöstrand  Varbergs Parasport            45.84   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening            58.92   
Maria Karlsson  Krokoms HIF            1:08.71   
Sanna Marjeta  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 61, 50m Ryggsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Isaksson  Luleå Simsällskap            1:09.12   
Pontus Johansson Söderberg  Solens IF            1:19.78   
Kevin Lindmark  Luleå Simsällskap            1:24.66   
Erik Söderlund  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 62, 100m Frisim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Eskilsson  Krokoms HIF    50.25        1:52.24   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening    53.94        1:58.78   
Stina Gustafsson  Varbergs Parasport    1:09.08        2:24.78   
                     
 
Gren 63, 100m Frisim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap    42.62        1:29.46   
Ellenor Engberg  Solens IF    45.62        1:36.88   
Lotta Aksnes  Solens IF    48.65        1:44.50   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap    49.20        1:44.54   
Therese Mattsson  Solens IF    47.88        1:44.58   
Lisa Ekstrand  Örebro Simallians    49.14        1:46.84   
                     
 
Gren 65, 100m Frisim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Söderlund  Krokoms HIF    57.32        2:04.25   
Axel Isaksson  Luleå Simsällskap    54.29        2:06.04   
Kevin Lindmark  Luleå Simsällskap    1:05.47        2:13.42   
                     
 
Gren 66, 100m Frisim Herrar Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap    29.92        1:02.20   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    30.22        1:02.62   
Anton Daggert  Örebro Simallians    31.96        1:08.28   
Felix Persson  Simklubben Vänersborg    34.51        1:13.21   
Teo Renlund  Solens IF    35.86        1:15.42   
                     
 
Gren 67, 50m Bröstsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lindberg  Krokoms HIF            1:36.92   
Caroline Berntsson  Varbergs Parasport            DNS   
Ella Nikander  Nacka HI            DSQ   
Emmelie Mellajärvi  IF Rycket            DSQ   
Line Arnewid  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 68, 50m Bröstsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rose-Marie Robertsson  Varbergs Parasport            1:03.76   
Malin Andersson  Fifh Malmö            1:08.01   
Stina Gustafsson  Varbergs Parasport            1:10.93   
Josefine Skoog  Spårvägen Simförening            1:13.70   
India Buska  Krokoms HIF            DSQ   
Lisa Ekstrand  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 69, 50m Bröstsim Damer Div 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  Katrineholms Simsällskap            58.89   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap            59.40   
Maria Karlsson  Krokoms HIF            59.79   
Stina Rothoff  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 70, 50m Bröstsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Cederås  Fifh Malmö            55.28   
Erik Söderlund  Krokoms HIF            1:11.37   
Gustav Wiklund  IF Rycket            1:15.52   
Andreas Liv  Krokoms HIF            1:36.61   
Bashit Mehair  IF Rycket            DSQ   
                     
 
Gren 71, 100m Ryggsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap    51.17        1:45.44   
Therese Mattsson  Solens IF    57.09        1:58.25   
Ellenor Engberg  Solens IF    1:00.01        2:05.22   
Jennie Eskilsson  Krokoms HIF    1:03.33        2:13.47   
Lotta Aksnes  Solens IF    1:02.67        2:14.13   
                     
 
Gren 72, 100m Ryggsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap    35.63        1:15.30   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    38.46        1:20.55   
Felix Persson  Simklubben Vänersborg    40.82        1:26.84   
                     
 
Gren 73, 25m Bröstsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmelie Mellajärvi  IF Rycket            36.62   
Louise Johansson  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.66   
Irma Karaahmetovic  Södertälje Simsällskap            40.45   
                     
 
Gren 74, 25m Bröstsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Olsson  Spårvägen Simförening            25.84   
India Buska  Krokoms HIF            28.61   
Malin Andersson  Fifh Malmö            30.32   
                     
 
Gren 75, 25m Bröstsim Herrar Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Fritzén  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.74   
Andreas Liv  Krokoms HIF            37.38   
Bashit Mehair  IF Rycket            42.01   
Alex Gottfriedz  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 76, 100m Bröstsim Damer Div 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Brandt  Varbergs Parasport    1:14.10        2:42.40   
Emmelie Mellajärvi  IF Rycket    1:32.42        3:21.76   
Elin Lindberg  Krokoms HIF    1:38.43        3:23.96   
India Buska  Krokoms HIF            DSQ   
                     
 
Gren 77, 100m Bröstsim Damer Div 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lotta Aksnes  Solens IF    58.17        2:02.41   
Louise Olsson  Spårvägen Simförening    59.17        2:06.21   
Stina Rothoff  Krokoms HIF    1:04.19        2:14.34   
Maria Karlsson  Krokoms HIF    1:02.43        2:15.10   
Agnes Munters  Spårvägen Simförening    1:02.83        2:17.03   
                     
 
Gren 78, 100m Bröstsim Damer Div 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bäckman  Solens IF    44.34        1:37.84   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    45.64        1:39.62   
Rebecca Löf  Örebro Simallians    49.60        1:49.61   
                     
 
Gren 79, 100m Bröstsim Herrar Div1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Andersson  Södertälje Simsällskap    55.45        2:01.18   
Bashit Mehair  IF Rycket    1:33.87        3:16.25   
                     
 
Gren 80, 100m Bröstsim Herrar Div2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Sjölander  Solens IF    37.88        1:23.27   
Anton Daggert  Örebro Simallians    42.82        1:32.80   
Teo Renlund  Solens IF    43.59        1:34.25   
Felix Persson  Simklubben Vänersborg    46.11        1:39.65   
Niklas Johansson  SK Solsta    47.02        1:43.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 maj 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  12:17